19
Maj

Pierwsze miejsce Orlików w Proszowicach

W minioną niedzielę drużyna Orlików wybrała się na turniej ligowy do Proszowic.

Na miejscu wstawiły się 4 drużyny: gospodarz- Proszowianka, My oraz Wierzbowianka Wierzbno i Słomniczanka Słomniki. Turniej rozgrywany był każdy z każdym a mecz trwał dwa razy 10 minut.

Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z drużyną Słomniczanki. Grząskie, błotniste boisko oraz wysoka trawa sprawiła nam na tyle dużo problemów, że po 5 minutach przegrywaliśmy 2:0. Szybko jednak chłopcy wjechali na odpowiednie tory i zaczęli odrabiać straty. Kolejne bramki strzelali już nasi zawodnicy i za sprawą 2 trafień Dominika Misia jednej Kamila Maślanki i Adriana Kalety prowadziliśmy 4:2. Mecz był bardzo wyrównany a główną rolę w tym  meczu jak i w całym turnieju  odgrywało boisko, które raz za razem ograniczało poczynania obydwu ekip dobrze przygotowanych do meczu. Rywale zdołali strzelić jeszcze kontaktową bramkę ale to my wygrywamy 4:3 po ciężkim i wyrównanym meczu.

Mecz drugi wydawało by się że troszkę łatwiejszy z drużyną Wierzbowianki. Zaczynamy dobrze, stwarzamy sobie kilka dogodnych okazji z akcji, stałych fragmentów ale piłka nie może znaleźć miejsca do siatki. Nasza obrona rozbija pojedyncze kontry już w  środku boiska i znowu budowanie akcji mnóstwo sytuacji w tym kilka sam na sam i nic. Napastnicy w tym meczu zupełnie nieefektywni. Na szczęście mecz wygrywa się drużyną. Na pomoc napastnikom przychodzi obrońca Adrian Kaleta i pięknym strzałem zza pola karnego umieszcza piłkę w samym okienku bramki przeciwnika w ostatniej minucie meczu.  Wygrywamy 1:0 . Słowa uznania dla bramkarza drużyny z Wierzbna, który dwoił się i troił raz za razem broniąc strzały naszych akademików.

Ostatni mecz z mocną drużyną gospodarzy grających naprawdę bardzo dobrze w meczach wcześniejszych. Początek wyrównany jednak to my strzelamy pierwszą bramkę po bardzo dobrze rozegranej akcji w bocznym sektorze boiska i indywidualnym rajdzie Dominika Misia zakończonym bramką. Później do głosu doszli nasi rywale, których tym razem powstrzymywał nasz bramkarz Maciek Kwieciński broniąc kilka naprawdę groźnych strzałów. Bramkę tracimy jednak po braku koncentracji przy stałym fragmencie gry i szybkim jego rozegraniu przez przeciwnika. Do końca spotkanie wyrównana walka z kilkoma sytuacjami podbramkowymi zarówno z jednej jak i drugiej strony. Wynik nie ulega zmianie i remisując z Proszowianką z dorobkiem 7 pkt stajemy się zwycięzcami pierwszego turnieju na wiosnę.

AP Gołcza wystąpiła w składzie: Kwieciński Maciej, Hałas Jakub, Dróżdż Jakub, Kucharski Jan, Kucharski Piotr, Maślanka Kamil, Kaleta Adrian, Miś Dominik, Lewartowski Jędrzej, Włodarczyk Kacper, Reszka Aleksander.

Trener: Szymon Wesołowski