Drukuj
PDF
03
Cze

Akademicy grali z Liverpoolem!

W minioną sobotę na obiektach Progresu w Krakowie odbył się turniej Jerzy Dudek Siemacha Cup 2017.

Do rywalizacji oprócz gospodarzy, drużyny AS Progres stanęły zaprzyjaźnione szkółki piłkarskie: MOSiR Bochnia, Przybyszówka Rzeszów, Kolejarz Stróże, KS Tymbark, AP Gołcza i dwa angielskie zespoły Liverpool Schoolboys i Jamie Carragher’s 23Foundation.

 

Akademicy trafili do bardzo mocnej grupy z „Przybyszówką” Liverpoolem i gospodarzem AS Progres. Po zwycięstwie z drużyną z Rzeszowa przyszły dwie wysokie porażki z anglikami i gospodarzem i drugą część turnieju rozegraliśmy w tak zwanej „Lidze Europy” czyli o miejsca 5-8. Zaczęliśmy znów od wygranej z „Przybyszówką” później mimo olbrzymiego zmęczenia po zaciętym meczu ograliśmy drużynę „Kolejarza” Stróże i mierzyliśmy się z MOSiR-em Bochnia w ostatnim meczu. Zwycięzca tego meczu wygrywał „Ligę Europy” i miał zapewnione 5 miejsce w turnieju. Niestety nie zaczęliśmy dobrze meczu i mimo dużej ambicji i strzelonej bramce, moment rozluźnienia w końcówce meczu kosztował stratę kolejnej i w konsekwencji porażkę. Ostatecznie zajmujemy 6 miejsce w turnieju.

Gratulujemy gospodarzom dobrej organizacji turnieju, a gra przeciwko drużynie Liverpoolu to nie lada przeżycie dla chłopców, dlatego też serdecznie dziękujemy naszej partnerskiej Akademii Sportu Progres za zaproszenie, gościnę i dobrą zabawę na Jerzy Dudek Siemacha Cup 2017. Mimo upału chłopaki pokazali niemałe umiejętności, ale również charakter, który jest przecież tak bardzo ważny w sporcie.

Trzeba też dodać, że mimo całodniowego turnieju drużyna młodzików nie mogła liczyć na taryfę ulgową i na drugi dzień rozegrała mecz ligowy z zespołem „Orła” w Iwanowicach. Regeneracja u chłopców nastąpiła jednak bardzo szybko, ponieważ mecz skończył się wynikiem 5-0 na korzyść Akademików. Gratulujemy hartu ducha!!!

Wkrótce zdjęcia

Sponsorzy

 

herb_golcza_b

 

inter kraz

 

planeta

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterW tym tygodniu60
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2302
mod_vvisit_counterW sumie288169