Drukuj
PDF
14
Gru

Turniej Mikołajkowy okiem trenera

Miniony weekend 9 i 10 grudnia to wielkie wydarzenie dla naszej akademii oraz całej sportowej Gminy Gołcza.

To właśnie  w te dni rozgrywana była VII już edycja turnieju mikołajkowego Gołcza Cup. Do naszej hali zjechało się 10 drużyny z 5 województw południowej Polski: Olimpic Wrocław- Dolny Śląsk, Polonia Nysa- Opole, Rekord Bielsko Biała- Śląsk, Dwie drużyny Korony Kielce a więc reprezentanci świętokrzyskiego oraz drużyny z małopolski: AP Gołcza, Sandecja Nowy Sącz, Progres, Cracovia, Wap Wolbrom. Mimo odległości jakie musiały pokonać niektóre drużyny aby zjawić się w gołeckiej hali nie widać było u nich żadnych oznak zmęczenia. Od razu wskoczyły na wysoki poziom sportowy a dynamiczne akcje tylko to potwierdzały.

Nasza drużyna nie najlepiej weszła w turniej, wysoko przegrywając z pierwszą drużyna Korony Kielce, później było już dużo lepiej a morale zawodników wzrosły po dobrym, wygranym meczu z WAPem Wolbrom. Kolejny niezwykle zacięty mecz, jak się później okazało ze zwycięzcą turnieju Rekordem Bielsko Biała przegranym nieznacznie 2:1, który mogliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyć, mając kilka dobrych sytuacji sam na sam. Ostatni mecz dnia pierwszego z Sandecją Nowy Sącz przegrywamy w niewielkim wymiarze ale niestety na własne życzenie grając zbyt mało agresywnie.

Dzień drugi  zaczynamy od zwycięstwa z Polonią Nysa po dobrym meczu i stworzeniu kilku sytuacji brakowych. Mecz drugi, rewanż z Kolegami z Wolbromia nie wyszedł najlepiej mimo dobrej gry zarówno w defensywie i ofensywie. Mecz z Cracovią również zacięty a o wyniku końcowym decydują indywidualne akcje naszych rywali i po raz kolejny przegrywamy jedna bramką. Mecz ostatni z drugą drużyną Korony bardzo atrakcyjny z dużą ilością bramek jak na naszą drużynę.

Jak co roku organizatorzy zadbali o wysoki poziom rozgrywek. Drużyny, które zaprosili były na prawdę bardzo mocne. Tym bardziej cieszą wyniki jakie osiągaliśmy. Tylko pierwszy mecz przegraliśmy znacząco, ale to chyba jeszcze w szatni. Kolejne to wyrównane pojedynki kończące się jednobramkową przegraną. Martwi mała skuteczność naszych napastników. Sytuacji bramkowych było tyle że strzelonych goli powinno być dwa razy więcej. Solidnie jednak prezentowała się nasza defensywa. Jako trener zadowolony jestem z postawy zawodników zarówno tych grających więcej jak tych, którzy na parkiet wchodzili mniej. Dobrze, że rozumieją oni że tylko praca na treningu pozwoli wskoczyć im na poziom gwarantujący grę w tak mocno obsadzonym turnieju. Był to turniej dla chłopców z rocznika 2007 tym samym nasi chłopcy w większości rok młodsi mieli jeszcze trudniej o równą rywalizację. Jeden rok treningu w tak młodym wieku to naprawdę bardzo dużo.

Gratuluje całej drużynie i wszystkim chłopcom, którzy brali udział w turnieju. Indywidualnie chciałbym wyróżnić naszego bramkarza Dawida Krysę, obrońcę Jaśka Kucharskiego i Kubę Hałasa, Napastnika Jędrka Lewartowskiego oraz rezerwowych Kewina Rocha i Beniamina Kubica strzelca przepięknej bramki w ostatnim meczu.

W imieniu swoim jak i zawodników dziękuję za doping i wspaniałą atmosferę panującą na trybunach. Rodzicom naszych zawodników, którzy zaangażowali się w organizację poczęstunku i sklepiku.  Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju dziękuję za sportowe emocje serwowane przez dwa dni turnieju.  Trenerom  życzę cierpliwości i nieustannej satysfakcji z wykonywanej pracy, a sponsorom lekkiej ręki do wspierania dziecięcych marzeń.

Trener Szymon Wesołowski

Sponsorzy

 

herb_golcza_b

 

inter kraz

 

planeta

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterW tym tygodniu348
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2887
mod_vvisit_counterW sumie315009