Drukuj
PDF
21
Sty

Aktywne tygodnie Orlików

Koniec roku był dla naszej grupy chwilą wytchnienia i odpoczynku, zarówno od treningów jak i od meczów

Był to czas na wyleczenie kontuzji i na naładowanie baterii na nowy rok. Ostatnie tygodnie jednak to duża aktywność grupy orlików na różnych frontach. W Święto Trzech Króli rozegraliśmy turniej w Skale zarówno rocznikiem 2007 do południa i 2008 rocznikiem po południu. Było bardzo dużo grania z przeciwnikami, z którymi wcześniej nie mieliśmy styczności. Grupa 2007 zaczęła swoje zmagania wysokimi wygranymi grając bardzo skutecznie w ataku i równie solidnie w obronie tracąc bardzo mało bramek. Dobrze tego dnia spisywał się Dominik Miś strzelec 9 bramek. Bardzo dobry mecz nasi zawodnicy zagrali z KOS Kazimierza Wielka. Trzeba zaznaczyć, że pierwsza czwórka grająca na parkiecie na co dzień trenuje również w Ekstraklasowej Niecieczy. Ten mecz wygraliśmy 1:0 a całą grupę zakończyliśmy bilansem bramkowym 12:0. W półfinale wygraliśmy z pierwszą drużyną Skalanki 3:1.  Smaku porażki zaznaliśmy dopiero w finale ze Słowikiem Olkusz. Pierwszą bramkę straciliśmy po stałym fragmęcie gry a drugą grając w przewadze. Mimo dobrej gry, proste indywidualne błędy w najważniejszych meczach dyskwalifikują nas z gry o mistrzostwo.

Rocznik 2008 całkiem inaczej niż rok starsi koledzy rozpoczął zmagania na Skalskiej hali. Pierwszy mecz przegrany znacząco z Bronowianką Kraków 0:4.  Kolejny mecz to remis z Maszycanką 0:0 co nie napawało optymizmem. Na szczęście po tych meczach organizatorzy zorganizowali poczęstunek w postaci pizzy, która odmieniła losy turnieju. Od tego momentu nasza drużyna zaczęła wygrywać wszystko co się dało. W tych meczach w bramce dobrze spisywał się Bartek Dziubka a w ataku królował Mikołaj Gajda. Pozostali zawodnicy równie dobrze spisywali się na parkiecie co w ostatecznym rozrachunku zaowocowało 2 miejscem w turnieju. Bardzo dobry weekend w wykonaniu obu drużyn dobrze wróży na cały nadchodzący rok.

W miniony weekend drużyna orlików walczyła w Ogólnopolskim turnieju zorganizowanym przez Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Są to mistrzostwa Polski rocznika 2007. Tutaj nie najlepiej zaprezentowała się nasza drużyna remisując 4:4 z WAP-em Wolbrom goniąc wynik do ostatnich sekund. Drugi mecz z dobrze nam znanym przeciwnikiem z Olkusza również na remis tym razem 1:1. Niestety tylko jedna drużyna awansowała, przez co dalsze etapy rozgrywek odbędą się bez naszego udziału. Na pewno chłopakom nie zabrakło zaangażowania i chęci do gry. Co raz częściej widać jednak, że warunki fizyczne grają tutaj dużą rolę i o wiele trudniej rywalizować naszym zawodnikom z większymi o dwie głowy rówieśnikami. Nie szukamy absolutnie usprawiedliwienia i ciężko trenujemy  aby cały rok obfitował dla nas jak najlepszymi wynikami potwierdzającymi naszą solidną pracę.

Trener Szymon Wesołowski

Sponsorzy

 

herb_golcza_b

 

inter kraz

 

planeta

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj99
mod_vvisit_counterW tym tygodniu357
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2896
mod_vvisit_counterW sumie315018