PDF
12
Kwi

Orliki młodsi na podium w SPAR Biała Gwiazda

Miniona sobota dla Orlików młodszych naszej akademii czyli rocznika 2008 upłynęła pod znakiem zmagań w  pierwszym z cyklu turniejów  organizowanych przez Wisłę Kraków, pod nazwą SPAR Biała Gwiazda

Areną  rozgrywek były obiekty TS Skalanka, która jest oficjalnym  partnerem akademii z Reymonta. Do zmagań przystąpiło 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Graliśmy na 2 boiskach co sprawiło, że czas oczekiwania na mecze nie był długi a same spotkania można było wydłużyć do 18 minut co jest niewątpliwym atutem takich imprez. Dużo grania mało czekania. Pierwszym rywalem tego dnia była ekipa Skalanki Skała II, z którą dość łatwo rozprawiliśmy się wygrywając 8:0. Kolejnym rywalem była drużyna Wisły Kraków Niebieskiej, która do połowy spotkania stawiała nam czoła. Później nasi zawodnicy oddalili pole gry pod bramkę przeciwnika i raz za razem konstruowali ciekawe akcje zakończone celnymi strzałami w światło bramki. Ostatecznie strzelamy Wiśle 3 bramki nie tracąc żadnej. Ostatni mecz w grupie Przyszło rozegrać nam z drużyną MKS Skała 2004. Początek meczu bardzo chaotyczny z jednej i z drugiej strony. Mało składnych akcji dużo przebijania piłki i wybić na oślep. Dopiero po 10 minutach nasi chłopcy wskoczyli na swój poziom i zaczęli konstruować akcje na miarę swoich umiejętności. Ten mecz również wygrywamy dość łatwo 7:0

Zmagania grupowe zakończyliśmy na pierwszym miejscu z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym. 18:0. W tych meczach łatwo dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, dobrze wyprowadzaliśmy akcje i motorycznie górowaliśmy nad  rywalami.

Faza pucharowa przyniosła bardziej wyrównane spotkania. Na początek przyszło nam zmierzyć się ze Słowikiem Olkusz bardzo mocnym w tym roczniku. Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali nasi rywale co udokumentowali golem. Z biegiem czasu mecz się wyrównał ale po naszym prostym błędzie tracimy drugiego gola. Kontaktowego gola strzelamy na 5 minut przed końcem spotkania i rzucamy się do wyrównania wyniku co prawie nam się udaje. „Prawie” robi jednak dużą różnicę. Przegrywamy 2:1 po dobrym, dynamicznym meczu. W starciu o 3 miejsce przyszło nam zmierzyć się znowu z ekipą Wisły Kraków Niebieską. To spotkanie bardziej wyrównane niż pierwsze, kończy się remisem 1:1 i o naszej wygranej decydują dobrze wykonywane rzuty karne.

Ostatecznie  zajmujemy 3 miejsce na 8 drużyn. Dobry wynik drużyny. Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju zostaje Mikołaj Gajda a najlepszym bramkarzem Dawid Krysa.  W całym turnieju w 5 meczach tracimy najmniej bramek  3, strzelając 20. Rywalizujemy jak równy z równym z ekipami Wisły i Olkusza. Pozostawiamy daleko w tyle ekipy z podobnych środowisk jak nasze. Wszystko wskazuje na to, że to jak pracujemy i trenujemy idzie w dobrym kierunku. Tym bardziej dobrze przepracować musimy ostatnie 3 miesiące przed wakacjami.